بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 20
کد خبر: ۷۸۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰

ماکرون اولین سفر خارجی‌اش را از مالی آغاز می‌کند

رئیس جمهوری فرانسه در نخستین سفر خود به عنوان فرمانده کل قوا امروز (جمعه) به مالی می‌رود تا با نیروهای فرانسوی که در این کشور آفریقایی مستقرند و با شبه نظامیان درگیر هستند، دیدار کند.
تدبیر24»کشور مالی با وجود مداخله نظامی چهار سال پیش فرانسه هنوز هم درگیر جنگ با شبه نظامیان است و سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به این کشور آفریقایی برای تضمین حمایت‌های نظامی از آن برای مقابله با شبه نظامیان است.

ماکرون مقابله با تروریسم را اولویت اصلی امنیت در دولت خود قرار داده و در کمپین انتخاباتی‌اش قول داده تا از متحدانش در غرب آفریقا حمایت کند.

یکی از دیپلمات‌های ارشد فرانسه گفت: امانوئل ماکرون در جریان کمپین انتخاباتی‌اش به تعهداتش پایبند بوده و باز هم به آنها تاکید می‌کند و به دنبال حضور نیروهای نظامی کشور برای مقابله با تروریسم است.

سفر به منطقه "گائو" که بیش از 1600 تن از نیروهای فرانسوی در آن مستقر هستند و دیدار با ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس جمهوری مالی برای تضمین دادن به این کشور آفریقایی برای مقابله با تروریسم و نیروهای شبه نظامی است. این اقدام از سوی ماکرون در حالی صورت می‌گیرد که فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سابق فرانسه در دوران فعالیت خود نیروهای فرانسوی را از افغانستان بیرون کشید.

فرانسه از زمان اعزام و استقرار نیروهایش به مالی 4000 سرباز دیگر را در مناطق مختلف این کشور مستقر کرده و این درحالی صورت گرفته که نیروهای صلح‌بان سازمان ملل نیز برای تضمین امنیت و صلح و ثبات در این کشور مستقر شده‌اند.

مقام‌های فرانسوی اذعان کرده‌اند پاریس برای مدتی نامعین نیروهایش را در منطقه نگه می‌دارد.

دیپلمات‌های فرانسوی می‌گویند ماکرون به دنبال سیاستی درست برای تضمین دادن به کشورهای منطقه است تا به آنها کمک بیشتری برای مقابله با تهدیدها و پیشرفت بدهد بجای آنکه فقط بر جنبه‌های امنیتی تاکید داشته باشد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: