بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 16
کد خبر: ۷۸۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
صالح نیکبخت:

مردم باید به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنند

اگر مردم کمتر شرکت کنند حوادث سال 84 و متعاقب آن سال 88 تکرار می‌شود و کشور در همان راهی می‌رود که در 8 سال آقای احمدی نژاد رفت.

تدبیر24»صالح نیکبخت، حقوق‌دان و فعال حقوق بشر  با بیان به اینکه مشارکت کم باعث می‌شود جمعیت محدودی به صورت سازمان‌یافته انتخابات را به نفع خود مصادره کنند، تصریح کرد: مردم باید به صورت گسترده در انتخابات شرکت کنند و نگذارند سال 84 تکرار شود.

صالح نیکبخت در گفت و گو با سحر‌-پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی  دکتر حسن روحانی- ادامه داد: خواست مردم در یک دوره برطرف نمی‌شود و انتخابات این دوره راهی برای برآورده کردن بخش دیگری از خواست مردم است. به همین دلیل اگر مردم کمتر شرکت کنند حوادث سال 84 و متعاقب آن سال 88 تکرار می‌شود و کشور در همان راهی می‌رود که در 8 سال آقای احمدی نژاد رفت.

او با اشاره  به اینکه صداقت مهمترین عامل جذب مردم است، گفت: برای یکی از اساسی‌ترین مسائل که درمیان مردم ما و به باورهای آیین ما مربوط می‌شود صداقت است که می‌گوییم دروغگو دشمن خداست و نجات انسان در صداقت است. دکتر روحانی در طول 4 سال گذشته با مردم صادقانه صحبت کرد و حقایق را گفت. ولی جا دارد رئیس جمهور بدون تأکید فراوان به نقش افراد  گدشته در مشکلات که تکرارش باعث تاثیر منفی شود.

فعال عرصه حقوق بشر با اشاره به اینکه روحانی باید حقایق مشکلات کشور را به مردم بگوید و توضیح دهد چرا بعضی وعده‌هایش محقق نشده است، افزود: این به این معناست که مردم را صادقانه از حقایق وضعیت کشور آگاه کنیم و از طرف دیگر آقای روحانی باید بگوید توانایی کشور در حد حل مشکلات ایران نیست وانگهی در حال حاضر سفره درآمد ما  بسیار بزرگ شده است و نان‌خورهای فراوانی دارد و حل مسئله این نان‌خورهای غیر ایرانی باید به صورت درست و منطقی حل شود. از نظر من با این امکانت ما فقط می‌توانیم این 80 میلیون را حمایت کنیم اما اینکه بقیه را حمایت کنیم نمی‌شود و با وجود این همه نانخور همه ما نیم سیر می‌شویم که بدتر از گرسنگی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: