بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 21
کد خبر: ۷۸۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
توسط برخی از رسانه ها و در روز برگزاری انتخابات صورت گرفت

شائبه سازی زنجیره ای رسانه های جناح راست

از صبح امروز وهمزمان با برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برخی رسانه های اصولگرا در اقدامی شائبه برانگیز، به تولید اخباری اقدام کرده اند که شائبه تخلف در انتخابات را بالا برده است.

تدبیر24»در شرایطی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایام پیش از برگزاری انتخابات و حتی امروز بارها اعلام کرده اند که نباید حضور مردم دستاویز هیجان‌های انتخاباتی و برد وباخت ها قرار گیرد، برخی از رسانه های اصولگرا در اقدامی قابل تامل این توصیه را در نظر نگرفته اند.

به گزارش سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی-  از صبح امروز وهمزمان با برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، برخی رسانه های اصولگرا در اقدامی شائبه برانگیز، به تولید اخباری اقدام کرده اند که شائبه تخلف در انتخابات را بالا برده است.

بر اساس این گزارش، نگاهی به اخبار منتشره در برخی خبرگزاری ها و سایت های نزدیک به جناح راست  حکایت از این دارد که بارها و بارها روی کلید واژه تخلف مانور داده است و سعی دارد تا نشان دهد در ورای انتخابات دست هایی ناسالم مشغول به کار هستند.

این خبرها و گزارش ها درحالی منتشر می شود که پیش از این، آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان در اظهار نظری از روند سالم برگزاری انتخابات اعلام رضایت کرده بود.

ایجاد تردید در افکارعمومی از سوی این رسانه‌ها در حالی به صورت مکرر منتشر می‌شود که  پیش از این بارها اعلام شده بود : رسانه ها نباید درباره روند انتخابات ایجاد تردید کنند.

ستاد برگزاری انتخابات و وزارت کشور هم پیش از این خواستار آن شده بود که اطلاعات و آمار برگزاری انتخابات، جز از منابع رسمی در رسانه‌ها اعلام نشود.

گفتنی است که هرگونه تخلف انتخاباتی درستاد اجرایی انتخابات کشور و زیر نظر ناظران رسمی انتخابات بررسی و در صورت اعلام بدان رسیدگی خواهد شد؛ از همین رو، جو سازی برای وجود تخلف و خبررسانی بر اساس فرضیات چیزی جز آسیب زدن به اعتماد عمومی و تلخ کردن شیرینی انتخابات و حضور پر شمار مردم نخواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: