بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 16
کد خبر: ۷۸۵۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹

بازتاب پیشتازی روحانی در رسانه های پاکستان

تقریبا همه رسانه های پاکستان روز شنبه ضمن انتشار اخبار و گزارش هایی از حماسه بزرگ انتخابات ریاست جمهوری در ایران، حضور چشمگیر مردم در این انتخابات را بیش از هر چیز دیگر مورد توجه قرار دادند و برخی از این رسانه ها نیز از پیشتازی روحانی نسبت به سایر نامزدها تا این لحظه خبردادند.
تدبیر24»سایت اینترنتی رونامه انگلیسی زبان 'داون' نوشت که دکتر حسن روحانی پیشتاز بلامنازع انتخابات است و تقریبا در آستانه پیروزی قرار گرفته است.
این رسانه به نقل از وزارت کشور ایران اعلام کرد که بیش از 40 میلیون رای در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران به صندوق ها ریخته شد و به عبارت دیگر، این دوره از انتخابات شاهد مشارکت 70 درصدی مردم بودم .
سایت های اینترنتی شبکه خبری 'جیو' پاکستان و روزنامه 'نیوز' این کشور هم ضمن ارائه سوابقی از انتخابات روز گذشته، اخبار مشابهی را در خصوص پیشتازی روحانی در انتخابات اعلام کردند.
این رسانه ها همچنین میزان مشارکت مردم در انتخابات روز گذشته را 'عظیم' توصیف کردند.
روند شمارش آرا ادامه دارد و هنوز نتیجه قطعی و نهایی اعلام نشده است.
در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران، سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت پرداختند.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت بودند که از این تعداد 1 میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی بودند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: