بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 21
کد خبر: ۷۸۵۵۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱

واکنش‌ رسانه‌های خارجی به نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست‌جمهوری

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد که حسن روحانی پیشتاز این انتخابات است. رسانه‌های بین‌المللی بی‌شماری به انعکاس این موضوع پرداخته‌اند.
تدبیر24»با حضور گسترده طبقه متوسط شهری در ایران حسن روحانی در حال حاضر پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری در این کشور است که روز جمعه 19 مه در سراسر ایران برگزار شد.

وی در صورت پیروزی نهایی برای دومین بار به عنوان رییس‌جمهوری ایران انتخاب خواهد شد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: رقیب اصلی روحانی، ابراهیم رئیسی بود که فردی تندرو و اصولگرا به شمار می‌آید. هر کسی که در این انتخابات پیروز شود باید علاوه بر مسائل داخلی و بین‌المللی با دولت جنگ‌طلب و غیرقابل پیش‌بینی ترامپ نیز سروکار داشته باشد.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در اولین سفر خارجی خود به عربستان و اسرائیل خواهد رفت که در آنجا انتظار می‌رود ایران یکی از موضوعات مورد بحث باشد.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز نوشت: حسن روحانی در رقابت برای انتخاب مجدد پیشتاز است که نشان می‌دهد احتمالاً وی برای یک دوره چهار ساله دیگر رییس‌جمهور ایران خواهد بود.

هم‌چنین روزنامه اینترنشنال بیزینس تایمز نوشت: وزارت کشور ایران پس از تمدید پنج ساعته مهلت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شمارش آراء را آغاز کرد که نتایج اولیه آن حاکی از پیروزی حسن روحانی رییس جمهور کنونی ایران در این رقابت است.

بنا بر اعلام وزارت کشور ایران، میزان مشارکت در این انتخابات بالای 70 درصد بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با تأکید بر این‌که انتخابات روز جمعه ایران رفراندومی برای سیاست‌های میانه‌روتر روحانی بود، گزارش داد: رییس‌جمهوری دومین فرد قدرتمند در ایران است که روی بیش از دو میلیون نیروی دولتی نظارت دارد، اعضای کابینه و پست‌های کلیدی دیگری را مشخص می‌کند و نقشی تعیین کننده در شکل‌دهی سیاست خارجی و داخل کشور دارد.

همچنین خبرگزاری اسپوتنیک در خبری پیشتازی حسن روحانی در این انتخابات را پس از اعلام نتایج اولیه شمارش آراء اعلام کرد و گزارش داد که ولی احتمالاً رییس جمهوری بعدی ایران است.

شبکه راشاتودی نیز گزارش داد: حسن روحانی رییس‌جمهور میانه‌رو ایران که توانست با قدرت‌های جهانی به توافق دست یابد در حال حاضر پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری است.

رسانه‌های صهیونیستی، از جمله روزنامه تایمز آو اسرائیل و هاآرتص پیشتازی حسن روحانی در انتخابات روز جمعه ریاست جمهوری را اعلام کردند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: