بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۰۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 21
کد خبر: ۷۸۶۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
کرباسچی:

خبرهای خوبی در راه است

دبیرکل حزب کارگزارن سازندگی معتقد است که با توجه به پیروزی لیست امید در شورای شهر تهران، محمدباقر قالیباف به پایان فعالیت خود در شهرداری تهران رسیده است.
تدبیر24»غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با «انتخاب» اظهار کرد: رأی همه مردمی که به لیست امید رأی دادند، علی‌القاعده دو جنبه دارد، یک جنبه آن، سیاسی است که به هرحال در انتخابات اخیر، مردم در یک جبهه‌ای قرار گرفتند و خود را در یک مجموعه سیاسی تعریف کردند.

وی افزود: جنبه دیگر رأی مردم، مطالباتی است. بالاخره مشکلاتی در شهر وجود دارد و اعضای جدید شورا باید قدم‌هایی در این رابطه بردارند. وضعیتی که شهرداری بنابر آنچه شنیدم دارد باید تصحیح شود. وضعیت داخلی شهرداری به لحاظ بدهکاری ها، انبوه کارکنانی که خیلی هزینه اجرایی را بالا می‌برند، باید تغییر کنند. در واقع نباید انگیزه‌های دیگری در خدمات شهرداری مدنظر باشد.

کرباسچی با بیان اینکه "اعضای جدید شورا باید برای مردم فعالیت کنند"، گفت: امیدوارم در شورای آینده کسی نخواهد برای آینده خود و مجموعه‌اش فعالیت کند. همه باید در شورا و شهرداری تلاش کنند که شهر قابل تحمل‌تر و برای زندگی مردم قابل قبول‌تر اداره شود.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی افزود: نگاه شهرداری نیز باید تصحیح شود و شهر به مکانی قابل تحمل‌تر برای مردم تهران تبدیل شود؛ چه از لحاظ زیست‌محیطی، چه از لحاظ مسائل اجتماعی و فرهنگی و غیره.

کرباسچی در ادامه در پاسخ به اینکه "آیا فعالیت قالیباف در شهرداری تهران به پایان کار خورد رسیده است؟"، گفت: بله، قطعاً چنین است و شورا فرد دیگری را انتخاب خواهد کرد.

وی در پاسخ به اینکه "چه کسانی بعنوان شهردار آینده تهران مطرح هستند"، اظهار کرد: بالاخره این بستگی به اعضای شوار شهر دارد. دوستان باید پس از بررسی و مشورت به گزینه مدنظر خود برسند.

کرباسچی با بیان اینکه "محسن هاشمی از گزینه‌های شهرداری تهران است، گفت: محسن هاشمی اگر تمایلی داشته باشد، باتوجه به سابقه و فعالیتی که داشته چه در مترو چه در حوزه شهری، از گزینه‌های شهرداری تهران است.

وی افزود: البته شخصیت‌های مختلفی برای شهرداری تهران وجود دارد. من فکر می‌کنم این شورا دیگر خود باید پس از مشورت‌ها و بررسی‌ها تصمیم خود را بگیرد. ان‌شاءالله اتفاقات خوبی در راه است.

کرباسچی در پاسخ به سؤالی در مورد شکست قالیباف در ریاست جمهوری و شورا و آینده سیاسی‌اش، گفت: آینده سیاسی ایشان دست خودش است. همه که نباید رئیس‌جمهور یا شهردار شوند. ایشان می‌تواند در عرصه‌های دیگر فعالیت کند.

وی افزود: قبلاً هم گفته‌ایم، ایشان نباید برای ریاست جمهوری طبق محسابات عقلایی خود را مطرح می‌کرد، چراکه دوبار در صحنه وارد شده و موفقیتی نداشته است و علی‌القاعده این تجربه را نباید تکرار کند. پیش از آقای قالیباف، افراد دیگری هم در این زمینه وارد شدند به صورت پی‌درپی شکست خوردند. این باید تجربه‌ای برای آقای قالیباف می‌شد. حالا به هر دلیل، ایشان آمد و به آب و آتش زد اما به موفقیت نرسید. ان‌شاءالله در جای دیگر و موقعیت دیگر بتواند موفق شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: