بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بازی دوسر باخت برای جامعه و نظام سیاسی

بهاره آروین» مشکل از تعداد ثبت‌نام‌کنندگان اولیه نیست و در دیگر ممالک هم اوضاع کم‌وبیش به همین منوال است. مشکل در ساختاری است که قرار است کاهش این تعداد اولیه به تعدادی محدود و قابل قبول برای برگزاری انتخابات را امکان‌پذیر کند
نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

نامزدهای انتخابات باید پاسخ دهندمساله اصلی آنان حجاب و گشت ارشاد است یا معیشت و فقر

شهیندخت مولاوردی» نامزدها باید پاسخ بدهند مساله اصلی برای آنها حجاب و گشت ارشاد است یا اینکه معیشت، زنانه شدن فقر، زنانه شدن اعتیاد، زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی، زنانه شدن ایذر، زنانه شدن سالمندی و... هم برای آنها دارای اهمیت است.
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 14
کد خبر: ۷۸۶۶۷
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
تشکر مسجدجامعی از رای دهندگان؛

خود را موظف به حمایت کامل از لیستی که بزرگان بر آن صحه گذاشتند می‌دانستم

عضو شورای شهر تهران با تشکر از مردمی که ساعت‌ها برای مشارکت در انتخابات در صف ایستادند و همچنین هنرمندان، نویسندگان، فرهیختگان و اصحاب فکر و فرهنگ که مردم را به حضور و مشارکت گسترده در این فعالیت ملی و مدنی دعوت کردند، تاکید کرد که باید ساز و کاری برای همکاری و استفاده از تجربیات شخصیت‌ها و نهادهای علمی، فرهنگی و هنری و همچنین سایر نامزدهای انتخابات شورای شهر پنجم طراحی و اجرایی شود.
تدبیر24»احمد مسجدجامعی در صحبتی که امروز در جلسه شورای شهر تهران داشت، با بیان اینکه "29 اردیبهشت در ایران به طور عام و در تهران به طور خاص اتفاق بزرگی رخ داد"، گفت: مشارکت چشمگیر و کم سابقه مردم در انتخاب رییس جمهور و اعضای شوراهای شهر و روستا و بویژه شورای شهر تهران و کلانشهرها، برگ زرینی در تاریخ و رفتار مدنی ایرانیان بود.
وی ادامه داد: برگزاری این انتخابات سرنوشت ساز در کمال آرامش کاری خرد نبود و من به نوبه خود به عنوان یک شهروند و نماینده مردم پایتخت، از مردمی که آفرینندگان واقعی این رویداد بودند صمیمانه سپاسگزارم. مردمی که ساعت‌ها انتظار برای رأی دادن را در صفهای طولانی تحمل کردند اما از رأی دادن منصرف نشدند. بخصوص از مردمی که به رغم ایستادن در صف، به دلیل کمبود امکانات اجرایی موفق به انداختن رأی خود به صندوق نشدند،‌ تشکر ویژه دارم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه همچنین از مقام معظم رهبری به دلیل تاکید چندباره شان بر حق الناس بودن رأی مردم و لزوم صیانت از تک تک رأی‌ها و به شور و نشاط و سلامت انتخابات صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم، تصریح کرد: اصحاب رسانه که در فعالیتی شبانه‌روزی اطلاع‌رسانی کردند و با تلاش خود امکان انتخاب بین راه‌های مختلف را فراهم می‌ساختند و فعالان دلسوز فضای مجازی که کاستی‌های روش‌های سنتی را مرتفع ساختند شایسته تقدیر ویژه هستند.

وی با بیان اینکه نمی‌شود از گروه‌های شایسته تقدیر نام برد و بر نقش برجستۀ هنرمندان رشته‌های گوناگون فرهنگی و هنری تاکید نکرد، گفت: کسانی چون هوشنگ ابتهاج، احمدرضا احمدی، محمد احصائی، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان، رخشان بنی اعتماد، مرضیه برومند، فاطمه معتمد آریا و بسیاری از هنرمندان جوانی که با تاثیرگذاری مردم را به تحرک مدنی دعوت کردند. بویژه برخی هنرمندان نام آور که با شیوه‌های مختلف بنده را نیز به طور خاص مورد لطف خود قرار دادند.عضو لیست امید در انتخابات شورای شهر پنجم تهران سپس اظهار کرد: نکته‌ای که پیشتر هم گفتم و باز بر آن تاکید دارم، من در بستن هیچ لیستی نقشی نداشتم. حتی برای حضور خود در آنها هم تلاش نکردم. اما خود را موظف به حمایت از لیستی که بزرگان بر آن صحه گذاشتند می‌دانستم. این نکته‌ای است که در شکل‌گیری و استحکام سرمایه اجتماعی مؤثر است.

وی ادامه داد: دوستان من در شورای فعلی شهر تهران، به اعتقاد من جزو صاحب نظران عرصه شهری هستند که تجربه آنها گران بهاست و شهر ما برای رشد آنها هزینه کرده است. حیف است از تجربیات آنها استفاده نشود. امیدوارم سازوکاری برای همکاری و استفاده از تجربیات آنها ایجاد شود.
مسجدجامعی با بیان اینکه این نگاه شامل همه بزرگواران دیگری است که با تکیه بر دانش‌های مختلف و نیت خیرخواهانه نامزد انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران شدند و با تن دادن به ساز و کار انتخاب لیست واحد از ادامه رقابت صرف نظر کردند  خاطر نشان کرد: ما بر خلاف انتخابات ریاست جمهوری که در مناظره‌ها و تبلیغات، رفتارهایی به دور از اخلاق دیدیم، اما در انتخابات شورای شهر تهران هیچ موردی از خروج از دایره اخلاق مشاهده نکردیم.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما: