دلواپسان در خط مقدم کودتای ارزی هشی

دلواپسان در خط مقدم کودتای ارزی

این روزها بازار ارز و سکه با چنان نوساناتی مواجه شده‌ که هیچ ‌کارشناسی این تحولات را مبتنی بر منطق علم اقتصاد نمی‌داند.برخی تحلیلگران این روند را برگرفته از روابط بین‌المللی ایران و حضور خارجی‌ها در بازار ایران می‌دانند و عده‌ای دیگر انگشت اتهام را به سمت مخالفان داخلی دولت نشانه می‌روند و آنها را متهم به دستکاری در بازار می‌کنند.
رقص تیترهای شکلاتی در جاده های روزنامه ای آساره کیانی

رقص تیترهای شکلاتی در جاده های روزنامه ای

از لابه لای محرومیت های روزنامه ای، مهاجرت ها و محدودیت های قلمی؛ دوستت دارم روزنامه
يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 19
کد خبر: ۸۷۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
پروانه مافی در گفتگو با تدبیر 24 :
تالیف کتب متعدد در زمینه جهانی شدن اقتصادی و همچنین مطالعات گسترده و شناخت دقیق کرباسیان نسبت به محیط و اقتضائات جهانی، میتواند از مزایای مدیریت وی بر وزارت اقتصاد و دارایی باشد
تدبیر24»پروانه مافی نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت هماهنگی عملکردی و رویکردی تیم اقتصادی دولت دوازدهم، مسعود کرباسیان را گزینه ای مناسب برای تصدی وزارت اقتصاد دانست.

نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار تدبیر24 با بیان اینکه سوابق و تجارب مسعود کرباسیان میتواند گره گشای اقتصاد ایران باشد، اذعان داشت، تالیف کتب متعدد در زمینه جهانی شدن اقتصادی و همچنین مطالعات گسترده و شناخت دقیق کرباسیان نسبت به محیط و اقتضائات جهانی، میتواند از مزایای مدیریت وی بر وزارت اقتصاد و دارایی باشد.

وی در ادامه تمرکز کرباسیان بر چالش های جاری و تاکید وی بر اصلاح مشکلات ساختاری-تاریخی ، بهره گیری از فرصت های پسا برجامی ، اصلاح نظام بانکی و پولی کشور ، شفاف سازی اقتصادی ،  جذب سرمایه های خارجی و مردمی کردن اقتصاد را بسیار قابل توجه ارزیابی کرد.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه در شرایط  فعلی اقتصاد کشور از شرایط بحرانیِ سال های 90-92 خارج شده، یادآور شد: «به دلیل اقدامات مثبتی که در چهار ساله وزارت طیب نیا رقم خورده ، وزیر بعدی بستر مناسبی را تحویل خواهد گرفت».

همچنین پروانه مافی در خصوص کلیت برنامه های پیشنهادی وزرا، با مطلوب دانستن رویکردهای حاکم بر محورهای ارائه شده اذعان داشت:  « مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه 5 ساله ششم توسعه به صورت جامع برنامه آتی کشور را تصویب و رئیس جمهور محترم هم دستور ابلاغ را صادر کرده است فلذا ارائه برنامه از جانب وزرا برای 4 سال آتی ممکن است شائبه موازی کاری با برنامه 5 ساله ششم را در جامعه ایجاد کند هرچند که اغلب وزاری پیشنهادی هم  با علم به این موضوع ، بر خلاف آنچه مرسوم شده است برنامه ارائه نداده اند بلکه به بیان رویکرد و نگاه خود در حوزه ای که قرار است مسئولیت بگیرند پرداخته¬اند».
وی در پایان با اشاره به انسجام و وحدت رویه ی قابل قبولی که در محورهای مورد نظر وزرا وجود دارد، نسبت به یکپارچگی مجموعه هیئت دولت در خصوص مسائل و چالش های مختلف -به خصوص مشکلات اقتصادی- ابراز امیدواری کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها