کد خبر: ۸۷۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
پروانه مافی در گفتگو با تدبیر 24 :
تالیف کتب متعدد در زمینه جهانی شدن اقتصادی و همچنین مطالعات گسترده و شناخت دقیق کرباسیان نسبت به محیط و اقتضائات جهانی، میتواند از مزایای مدیریت وی بر وزارت اقتصاد و دارایی باشد
تدبیر24»پروانه مافی نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت هماهنگی عملکردی و رویکردی تیم اقتصادی دولت دوازدهم، مسعود کرباسیان را گزینه ای مناسب برای تصدی وزارت اقتصاد دانست.

نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار تدبیر24 با بیان اینکه سوابق و تجارب مسعود کرباسیان میتواند گره گشای اقتصاد ایران باشد، اذعان داشت، تالیف کتب متعدد در زمینه جهانی شدن اقتصادی و همچنین مطالعات گسترده و شناخت دقیق کرباسیان نسبت به محیط و اقتضائات جهانی، میتواند از مزایای مدیریت وی بر وزارت اقتصاد و دارایی باشد.

وی در ادامه تمرکز کرباسیان بر چالش های جاری و تاکید وی بر اصلاح مشکلات ساختاری-تاریخی ، بهره گیری از فرصت های پسا برجامی ، اصلاح نظام بانکی و پولی کشور ، شفاف سازی اقتصادی ،  جذب سرمایه های خارجی و مردمی کردن اقتصاد را بسیار قابل توجه ارزیابی کرد.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه در شرایط  فعلی اقتصاد کشور از شرایط بحرانیِ سال های 90-92 خارج شده، یادآور شد: «به دلیل اقدامات مثبتی که در چهار ساله وزارت طیب نیا رقم خورده ، وزیر بعدی بستر مناسبی را تحویل خواهد گرفت».

همچنین پروانه مافی در خصوص کلیت برنامه های پیشنهادی وزرا، با مطلوب دانستن رویکردهای حاکم بر محورهای ارائه شده اذعان داشت:  « مجلس شورای اسلامی در قالب برنامه 5 ساله ششم توسعه به صورت جامع برنامه آتی کشور را تصویب و رئیس جمهور محترم هم دستور ابلاغ را صادر کرده است فلذا ارائه برنامه از جانب وزرا برای 4 سال آتی ممکن است شائبه موازی کاری با برنامه 5 ساله ششم را در جامعه ایجاد کند هرچند که اغلب وزاری پیشنهادی هم  با علم به این موضوع ، بر خلاف آنچه مرسوم شده است برنامه ارائه نداده اند بلکه به بیان رویکرد و نگاه خود در حوزه ای که قرار است مسئولیت بگیرند پرداخته¬اند».
وی در پایان با اشاره به انسجام و وحدت رویه ی قابل قبولی که در محورهای مورد نظر وزرا وجود دارد، نسبت به یکپارچگی مجموعه هیئت دولت در خصوص مسائل و چالش های مختلف -به خصوص مشکلات اقتصادی- ابراز امیدواری کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها